bannerlive

Τελευταία Νέα

Με ένα ασημένιο μετάλλιο, δύο χάλκινα μετάλλια, θέσεις στην οκτάδα και ατομικά ρεκόρ επέστρεψαν οι αθλητές-τριες του Ευβοϊκού Γ.Α.Σ. από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Κατηγοριών που διεξήχθη για πρώτη φορά φέτος για κάθε ηλικία ξεχωριστά.

Έτσι, η αγώνες ξεκίνησαν στις 11-14 Ιουλίου για τους Παίδες – Κορασίδες στην Θεσσαλονίκη συνεχίστηκαν  στις 16-18 με τους Παμπαίδες – Παγκορασίδες Α΄ στον Βόλο και ολοκληρώθηκαν στις 20 – 22 με τους Παμπαίδες – Παγκορασίδες Β΄στον Βόλο με την συμμετοχή 2000 αθλητών- τριων από όλη την Ελλάδα.

Ο Ευβοϊκό Γ.Α.Σ. συμμετείχε με 13 αθλητές- τριες και ήταν η μοναδική ομάδα από την Χαλκίδα που επέστρεψε με μετάλλια από τους Πανελλήνιους αγώνες.

Στους αγώνες στο Βόλο καλύτερη όλων ήταν η Χαμαλίδη Αναστασία που κατέκτησε δύο χάλκινα μετάλλια.

Το ένα στα 800 μέτρα ελεύθερο Παγκορασίδων Α΄ σε μία εξαιρετική κούρσα χάνοντας τις δύο πρώτες θέσεις κυριολεκτικά στο τέλος του αγώνα και το άλλο στα 1500 μέτρα ελεύθερο, επίσης η ίδια αθλήτρια κατετάγη 7η στα 400 μέτρα ελεύθερο και 10η στα 200 μέτρα ύπτιο.

Στους αγώνες στην Θεσσαλονίκη ο Κυράνας Νικόλαος αθλητής του Ευβοϊκού Γ.Α.Σ. που έχει δοθεί στον Ωκεανό Α.Ο. με υποσχετική μεταγραφή –προπονείτε με την ομάδα μας – με εξαιρετικές επιδόσεις κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 200 μέτρα Παίδων και την 4η θέση στα 50 μέτρα ελεύθερο και 100 μέτρα ελεύθερο, όπως επίσης και δύο χάλκινα μετάλλια με τις σκυταλοδρομίες 4Χ200 μέτρα ελεύθερο Παίδων και 4Χ100 ΜΟ mix με την ομάδα του Ωκεανού Α.Ο.

Επίσης η Χατζηαλεξίου Παναγιώτα συμμετείχε στο μικρό τελικό στα 200 μέτρα πρόσθιο Κορασίδων τερματίζοντας στην 14η θέση.

Με ατομικά ρεκόρ και καλές θέσεις συμμετείχαν στους Πανελλήνιους Αγώνες και οι αθλητές-τριες:

Για την κατηγορία Παίδων – Κορασίδων οι: Λαγούδης Χριστόφορος , Καλυβάκη Κατερίνα, Χαμαλίδης Απόστολος.

Για την κατηγορία Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α΄: Γλωσσιώτη Κωνσταντίνα , Φρουδαράκη Γεωργία

Για την κατηγορία Παμπαίδων – Παγκορασίδων Β΄: Βελέντζας Δημήτρης, Μούτουπας Κωνσταντίνος, Δριχούτη Ευαγγελία, Κατσούνη Ελένη.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τις επιδόσεις τους και την προσπάθεια τους, όπως επίσης συγχαρητήρια και στον προπονητή τους Γλωσσιώτη Απόστολο.

ΓΛΩΣΣΙΩΤΗΣ ΚΥΡΑΝΑΣ

ΔΡΙΧΟΥΤΗ ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΚΑΤΣΟΥΝΗ ΜΟΥΤΟΥΠΑΣ

ΚΥΡΑΝΑΣ

ΛΑΓΟΥΔΗΣ ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΚΑΛΥΒΑΚΗ ΧΑΜΑΛΙΔΗΣ

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β

ΦΡΟΥΔΑΡΑΚΗ ΧΑΜΑΛΙΔΗ ΓΛΩΣΣΙΩΤΗ

ΧΑΜΑΛΙΔΗ1

ΧΑΜΑΛΙΔΗ2

ΧΑΜΑΛΙΔΗ2

ΧΑΜΑΛΙΔΗ3

ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΓΛΩΣΣΙΩΤΗΣ

 

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων αγωνίστηκαν το Σάββατο 22/6/19 στη Κατερίνη οι αθλητές του Συλλόγου μας ΕΥΒΟΪΚΟΥ Γ.Α.Σ.

Στη 5η θέση κατετάγη ο ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ στα 110μ με εμπόδια με χρόνο 15:30΄΄ και στην 7η θέση η ΡΩΣΣΗ ΟΛΓΑ στα 100μ με εμπόδια με ατομικό ρεκόρ 15:40΄΄.

Να σημειώσουμε ότι και οι 2 αθλητές προπονούνται με το προπονητή του Συλλόγου ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗ ΠΕΤΡΟ.

ΡΩΣΣΗ ΟΛΓΑ

 

34 χρυσά, 26 ασημένια, 19 χάλκινα κατέκτησαν οι 50 αθλητές-τριες της κολύμβησης του Ευβοϊκού ΓΑΣ που συμμετείχαν στο 13ο Κύπελλο Ευρίπου που διοργάνωσε για άλλη μία χρονιά με επιτυχία ο ΑΚΟΧαλκίδας με τη συμμετοχή 400 αθλητών-τριων απ’ όλη την Ελλάδα το Σαββατοκύριακο 14-15 Απριλίου στο Δημοτικό κολυμβητήριο Χαλκίδας.

Η ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ , μία από τις μεγαλύτερες της περιφέρειας μας, έδειξε ότι μπορεί να είναι ασυναγώνιστη.

Όλα τα παιδιά κολύμπησαν με διάθεση και αγωνιστικότητα και κατέκτησαν μετάλλιο ή θέση στην πρώτη οκτάδα των αγωνισμάτων τους, επιβεβαιώνοντας τα όρια οι αθλητές-τριες της αγωνιστικής και δείχνοντας την δυναμική της η προαγωνιστική ομάδα.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αγόρια

  • Μπουζάλας Γιώργος 1ος στα 50 πεταλούδα και 200 ΜΑ, 2ος στα 50 πρόσθιο
  • Χαμαλίδης Απόστολος 2ος στα 200 – 400 ΜΑ, 5ος στα 50 ελεύθερο
  • Πολίτης Άγγελος 3ος στα 50 ελεύθερο, 2ος στα 50 ύπτιο, 4ος στα 100 ελεύθερο
  • Λαγούδης Χριστόφορος 1ος στα 50 πεταλούδα και 200 – 400 ΜΑ
  • Τόγιας Νίκος 1ος στα 50 - 100 ύπτιο και 100 πρόσθιο
  • Βαβουλιώτης Σταμάτης 4ος στα 50 ελεύθερο, 6ος στα 100 ελεύθερο
  • Αφρίδης Ορφέας 3ος στα 50 ελεύθερο, 5ος στα 100 ελεύθερο

Κορίτσια

  • Αναστασίου Άννα 1η στα 100 ύπτιο, 50 πεταλούδα και 200 ΜΑ
  • Χατζηαλεξίου Παναγιώτα 1η στα 50 – 100 – 200 πρόσθιο
  • Καλυβάκη Κατερίνα 2η στα 50 ελεύθερο. 200 ΜΑ και στα 200 ελεύθερο
  • Χαμαλίδη Αναστασία 1η στα 100 – 200 – 400 ελεύθερο Γλωσσιώτη Κωνσταντίνα 1η στα 50 ύπτιο , 2η στα 50 πεταλούδα , 3η στα 100 ελεύθερο
  • Αναστασίου Ραφαέλα 1η στα 50 ελεύθερο και 50 πεταλούδα , 2η στα 100 ελεύθερο
  • Φρουδαράκη Γεωργία 2η στα 200 πρόσθιο και 200 ΜΑ , 3η στα 50 πεταλούδα

 

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναλυτικά:

12 ετών

  • Βελέντζας Δημήτρης 1ος στα 200 ελεύθερο, 2ος στα 200 ύπτιο, 4ος στα 50 πεταλούδα
  • Μούτουπας Κωνσταντίνος 2ος στα 100 ύπτιο, 3ος στα 50 ύπτιο, 4ος στα 100 ελεύθερο
  • Ιωαννίδης Ιορδάνης 3ος στα 200 ΜΑ, 5ος στα 50 ελεύθερο, 5ο στα 50 ύπτιο ς
  • Δριχούτη Ευαγγελία 1η στα 200 ΜΑ , 2η στα 50 ελεύθερο και στα 50 πρόσθιο
  • Κατσούνη Ελένη 2η στα 50 ύπτιο , 3η στα 100 ύπτιο , 4η στα 50 ελεύθερο
  • Παπαϊωάννου Γεωργία 5η στα 50 ελεύθερο, 7η στα 50 ύπτιο, 10η στα 50 πεταλούδα
  • Δίπλα Παρασκευή 6η στα 50 ύπτιο , 8η στα 50 ελεύθερο
  • 2η τα αγόρια στα 4Χ50 ΜΟ
  • 4α τα κορίτσια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ

11 ετών

  • Τσακρίγκινα – Μουράτ Αλεξάνδρα 1η στα 50 ελεύθερο και στα 50 ύπτιο και στα 200 ΜΑ
  • Χατζηαλεξίου Γεωργία 1η στα 50 πρόσθιο και στα 100 πρόσθιο, 3η στα 50 ύπτιο
  • Στρατή Ειρήνη 4η στα 50 ύπτιο ,5η στα 200 ΜΑ και 8η στα 50 ελεύθερο
  • Τάντη Φωτεινή 7η στα 50 ύπτιο , 9η στα 100 ελεύθερο ,13η στα 50 ελεύθερο
  • Καρράς Κωνσταντίνος 1ος στα 100 πρόσθιο 2ος στα 50 πρόσθιο, 6ος στα 200 ελεύθερο
  • Χατζηβασιλείου Παναγιώτης 3ος στα 200 ΜΑ , 5ος στα 50 ελεύθερο και στα 50 πεταλούδα
  • Πολυκαρπίδης Άγγελος 9ος στα 50 πρόσθιο ,10ος στα 100 ελεύθερο ,11ος στα 50 ελεύθερο
  • Καραπιπέρης Κωνσταντίνος 7ος στα 50-100 ελεύθερο και στα 50 ύπτιο
  • Σφυρόπουλος Γιάννης 6ος στα 50-100 ελεύθερο, 7ος στα 50 πρόσθιο
  • Λιάρος Δημήτρης 10ος στα 50 ύπτιο, 14ος στα 50 ελεύθερο
  • 1ες τα κορίτσια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ
  • 4α τα αγόρια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ

10 ετών

  • Πολυκαρπίδη Ειρήνη 1η στα 50 ελεύθερο και στα 200 ΜΑ
  • Ρόδη Ελευθερία 4η στα 100 ύπτιο , 5η στα 50 ύπτιο
  • Λιάκου Παναγιώτα 4η στα 50 ελεύθερο, 9η στα 50 ύπτιο
  • Παπαϊωάννου Μαριάννα 3η στα 50 πρόσθιο , 8η στα 50 ύπτιο
  • Παπαϊωάννου Αριέτα 7η στα 50 ύπτιο
  • Ήλια Αγγελική 6η στα 50 πρόσθιο, 7η στα 50 πρόσθιο
  • Ιωαννίδης Πέτρος 3ος στα 100 ελεύθερο και στα 50 πρόσθιο
  • Ιωάννου Χρήστος 2ος στα 200 ελεύθερο, 3ος στα 50 ύπτιο
  • Ζαχαρός Δαυίδ 7ος στα 50 ελεύθερο, 10ος στα 50 ύπτιο
  • Εμμανουηλίδης Χρήστος 3ος στα 200 ελεύθερο, 6ος στα 50 πεταλούδα
  • 1ες τα κορίτσια στα 4Χ50 ΜΟ και 2ες στα 4Χ50 ελεύθερο
  • 3α τα αγόρια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4α στα 4Χ50 ΜΟ

9 ετών

  • Κωνσταντίνου Στράτος 3η στα 50 ελεύθερο, 5ος στα 50 ύπτιο
  • Σταματίου Σταμάτης 6ος στα 50 ύπτιο , 7ος στα 50 ελεύθερο
  • Συκάς Γιώργος 3η στα 50 πρόσθιο , 5ος στα 50 ελεύθερο
  • Γλωσσιώτης Ευάγγελος 7ος στα 50 ύπτιο, 8ος στα 50 πρόσθιο
  • Φωτεινός Κωνσταντίνος 8ος στα 50 ελεύθερο και στα 50 ύπτιο
  • Λιάσκου Βασιλική 2η στα 100 ελεύθερο ,3η στα 50 ελεύθερο
  • Χαμαλίδη Αργυρώ 2η στα 50 ύπτιο, 3η στα 50 πεταλούδα
  • Κουλουρίδη Μαρία 1η στα 50 πρόσθιο ,10η στα 50 ελεύθερο
  • Στρατή Ιωάννα 4η στα 50 πρόσθιο , 7η στα 50 ύπτιο
  • 2α τα αγόρια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ
  • 2ες τα κορίτσια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ

1 1

2 1

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΧΑΜΑΛΙΔΗ ΓΛΩΣΣΙΩΤΗ

 

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ-ΧΑΜΑΛΙΔΟΥ-ΓΛΩΣΣΙΩΤΗ

 

 

ΕΥΒΟΙΚΟΣ1

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΠΕΤΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ

ΧΑΜΑΛΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΧΑΜΑΛΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΧΑΜΑΛΙΔΗΣ ΜΠΟΥΖΑΛΑΣ

ΧΑΜΑΛΙΔΗΣ-ΜΠΟΥΖΑΛΑΣ

ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
Συγχαρητήρια από το ΔΣ και τους προπονητές για όλους τους αθλητές για την προσπάθεια τους και τις επιδόσεις τους.

 

Με χάλκινο μετάλλιο επέστρεψε ο Καγιάς

Με ένα χάλκινο μετάλλιο επέστεψε από την Θεσσαλονίκη ο αθλητής του Ευβοϊκού ΓΑΣ Καγιάς Αντώνης που συμμετείχε στην Διεθνή ημερίδα βετεράνων (masters) που διοργάνωσε ο σύλλογος ΕΑΤ Αλέξανδρος υπό την αιγίδα της ΚΟΕ και του Δήμου Θεσσαλονίκης, με μεγάλη συμμετοχή βετεράνων αθλητών από όλη τη Ελλάδα.

Ο Αντώνης Καγιάς κατέκτησε την 3η θέση στα 100 μέτρα ελεύθερο στην Γ΄ κατηγορία 35-39 ετών.

Συγχαρητήρια στον αθλητή μας.

Το Σάββατο 13 Μαΐου στον Άγιο Κοσμά έγινε η Β ημέρα των αγωνισμάτων του Διασυλλογικού Ανδρών Γυναικών . Από το σύλλογο μας ΕΥΒΟΪΚΟ Γ.Α.Σ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Νεάνιδα ΤΣΟΚΑΝΗ ΜΑΡΙΑ στο άλμα τριπλούν με επίδοση 11,71 κοντά στο ατομικό της ρεκόρ, τη 10η θέση στα 200μ κατέκτησε η Κορασίδα ΚΑΡΑΔΗΜΟΥ ΣΟΦΙΑ με επίδοση 27,19. Στο ίδιο αγώνισμα ρεκόρ έκανε και η Κορασίδα ΡΩΣΣΗ ΟΛΓΑ με χρόνο 28.28. Στα 4Χ400Μ η ομάδα των αγοριών μας με τους ΦΡΑΤΖΗ ΒΑΣΙΛΗ, ΚΟΥΒΑΡΑ ΚΟΣΜΑ, ΣΤΑΜΑΤΟΥΚΟ ΝΙΚΟ  και ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗ ΓΙΩΡΓΟ κατέκτησε την 6η θέση με χρόνο 3.40.20. Ο σύλλογος μας ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ κατέκτησε τη 13η θέση ανάμεσα σε 60 σωματεία της ΠΕΙΡΑΙΑ & ΝΟΤΙΟΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ – ΑΝΑΤ. ΣΤΕΡΕΑΣ – ΕΥΒΟΙΑΣ.

gas1

gas4

gas3

Στους Πανελλήνιους Σχολικούς αγώνες που θα γίνουν στις 3-4 Μαΐου στη Πάτρα,  προκρίθηκαν 2 αθλητές του Συλλόγου μας ΕΥΒΟΪΚΟΥ Γ.Α.Σ.  Προκειται για τον Γιώργο Γαραντζόγιαννη στα 400μ εμπόδια με τη 1η καλύτερη επίδοση στην Ελλάδα και χρόνο 56.35

Και την Όλγα Ρώσση στα 100μ εμπόδια με την 7η καλύτερη επίδοση στην Ελλάδα και χρόνο 15.81.  Και οι δυο αθλητές προπονούνται με το προπονητή του Συλλόγου Πέτρο Γαραντζόγιαννη.

petros garatzogianis

olga rosijpg

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις έκαναν οι κολυμβητές-τριες του Ευβοϊκού Γ.Α.Σ. στους Χειμερινούς Αγώνες Νοτίου Ελλάδας Εφήβων – Παίδων – Κορασίδων – Νεανίδων που διεξήχθη στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ το τριήμερο 17-18-19 Φεβρουαρίου με την συμμετοχή 700 αθλητών-τριων.

Αναλυτικά δύο φορές μπήκε στην οκτάδα ο Μπουζάλας Γιώργος 7ος στα 200 πρόσθιο και 8ος στα 100 πρόσθιο κολυμπώντας γρήγορα στην κατηγορία Παίδων.

Με καλούς χρόνους και ατομικά ρεκόρ συμμετείχαν και οι κολυμβήτριες: Αναστασίου Άννα στα 50 – 100 ύπτιο και 50 ελεύθερο, Κουράτορα Μιρέλα στα 50 -100 -200 ύπτιο και η Μερτή Νεφέλη στα 50 - 100 - 200 πρόσθιο, οι παραπάνω αθλήτριες συμμετείχαν στην κατηγορία κορασίδων.

Επίσης στου αγώνες στην κατηγορία Εφήβων συμμετείχε και ο αθλητής Αγγελόπουλος Μιχάλης, ο οποίος κολυμπάει με υποσχετική με το σκουφάκι του ΑΝΟΑργυρούπολης και κατετάγη 4ος στα 200 πρόσθιο, 5ος στα 100 πρόσθιο και 7ος στα 200 Μικτής Ατομικής, επίσης στην σκυταλοδρομία της 4Χ100 Μικτής Ομαδικής με την ομάδα του ΑΝΟΑ κατέκτησε την 1η θέση.

Με 9 αθλητές-τριες και 6 μετάλλια επέστεψε η αγωνιστική ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ από τα Λ΄ ΙΩΝΝΙΔΕΙΑ που διοργάνωσε ο Ιωνικός Νικαίας σε συνεργασία με το Δήμο Νικαίας το τριήμερο 2-3-4 Δεκεμβρίου με την συμμετοχή 800 αθλητών-τριων αγωνιστικών κατηγοριών από ομάδες του κέντρου κυρίως.

Ο αγώνες έγινε στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ομάδας για τους Χειμερινούς αγώνες.

Οι αθλητές της ομάδας κολύμπησαν σε καλούς χρόνους και κατέκτησαν 6 μετάλλια και θέσεις στην οκτάδα των κατηγοριών τους.

Αναλυτικά :

  • Κυράνας Νικόλαος 1ος στα 50 ελεύθερο και 2ος στα 100 ελέυθερο.
  • Μπουζάλας Γιώργος 6ος στα 100 και 200 πρόσθιο.
  • Λαγούδης Χριστόφορος 3ος στα 200 ύπτιο και 11ος στα 100 πρόσθιο.
  • Χαμαλίδης Απόστολος 3ος στα 400 ΜΑ και 5ος στα 400 ελεύθερο.
  • Εμμανουηλίδης Ξενοφών 5ος στα 100 και 400 ελεύθερο και 6ος στα 50 ελεύθερο
  • Μερτή Νεφέλη 11η στα 200 πρόσθιο και 15η στα 50 και 100 πρόσθιο.
  • Καλυβάκη Κατερίνα 5η στα 100 ελεύθερο
  • Χροναίου Κατερίνα 12η στα 200 ελεύθερο.
  • Αγγελόπουλος Μιχάλης 3ος στα 100 και 200 πρόσθιο ( έχει δοθεί με υποσχετική για ένα χρόνο στον ΑΝΟΑργυρούπολης).
  • H προαγωνιστική ομάδα θα συμμετέχει το προσεχές Σαββατοκύριακο στο Χριστουγεννιάτικο Κύπελλο στην Πάτρα.Καλή επιτυχία.

Με ένα ασημένιο μετάλλιο, θέσεις στην οκτάδα και καλά πλασαρίσματα επέστρεψε η προαγωνιστική ομάδα από τους Πανελλήνιους Αγώνες 11-12 ετών στο Περιστέρι και 9-10 ετών στο Χαϊδάρι, το τριήμερο 24-26 Ιουνίου, που διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία η Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδος (ΚΟΕ).

Το μετάλλιο για την προαγωνιστική μας ομάδα το κατέκτησε η 11χρονη Χαμαλίδη Αναστασία στα 400 μέτρα ελεύθερο με χρόνο 4:21:60, επίσης κατετάγη 7η στα 200 μέτρα ελεύθερο και 6η στα 200 μέτρα ύπτιο.

Επίσης με εξαιρετική εμφάνιση και θέση στο οκτάδα κολύμπησε η 9χρονη Τσακρίγκινα-Μουράτ Αλεξάνδρα όπου κατετάγη 7η στα 50 μέτρα ελεύθερο και 8η στα 50 μέτρα ύπτιο.

Συμμετείχαν επίσης με καλούς χρόνους και καλά πλασαρίσματα στα αγωνίσματα τους οι:

Καλυβάκη Κατερίνα, Λαγούδης Χριστόφορος, Εμμανουηλίδης Ξενοφών, Φρουδαράκη Γεωργία, Γλωσσιώτη Κωνσταντίνα, Βελέντζας Δημήτρης Μούτουπας Κωνσταντίνος, Ιωαννίδης Ιορδάνης, Δριχούτη Ευαγγελίνα,   Σκαρλής Παρασκευάς

Επίσης η αγωνιστική ομάδα συμμετείχε με έξι αθλητές-τριες, στους Δελφίδιους αγώνες που διοργάνωσε ο Γ.Σ. Αιγάλεω, το Σαββατοκύριακο 25-26 Ιουνίου στο κολυμβητήριο του Αιγαλέου, με την συμμετοχή 500 αθλητών-τριων από την Αθήνα κυρίως.

Οι αθλητές του Ευβοϊκού ΓΑΣ κατέκτησαν 8 μετάλλια συνολικά ( 3 χρυσά – 5 ασημένια) , κολυμπώντας θαυμάσια, ενόψει του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος κολύμβησης.

Οι αθλητές που συμμετείχαν :

Αγγελόπουλος Μιχάλης, Μπουζάλας Γιώργος, Χαμαλίδης Απόστολος, Αναστασίου Άννα, Σαμαρτζή Γεωργία, Χροναίου Κατερίνα.

Ο Ευβοϊκός ΓΑΣ συγχαίρει τους αθλητές του για τις επιτυχίες τους και την προσπάθεια τους.

XAMALIDI ANAS

Ο Ευβοϊκός Γ.Α.Σ έδωσε το παρόν με 5 αθλητές στην Ημερίδα Στίβου στο ΣΕΦ που έγινε το Σάββατο 30/1/16 και όλοι έκαναν ατομικά ρεκόρ!
Τη 2η θέση στο τριπλούν Γυναικών κατέκτησε η Έφηβη Τσοκάνη Μαρία με ατομικό ρεκόρ 11.46μ.
Στα 60μ εμπόδια Παίδων κατακτώντας την 6η θέση με χρόνο 9.10" και στα 400μ Ανδρών με χρόνο 53.75" έλαβε μέρος ο Γαραντζόγιαννης Γιώργος πετυχαίνοντας και στα δύο ατομικά ρεκόρ.
 Στα 60μ Κορασίδων πήραν μέρος οι Καραδήμου Σοφία με χρόνο 8.30" και η Λούτα Αναστασία με χρόνο 8.63" κάνοντας και οι δύο ατομικά ρεκόρ.Τέλος στα 60μ εμπόδια Κορασίδων πήρε μέρος η Ρώσση Όλγα με χρόνο 10.57" που αποτελεί και για εκείνη ατομικό ρεκόρ Κλειστού Στίβου.

Τη Κυριακή 31/1/16 στην Ημερίδα ΠΠ-ΠΚ πήραμε μέρος με 15 αθλητές της προαγωνιστικής ομάδας οι οποίοι πέτυχαν και πολλά ρεκόρ ξεκινώντας έτσι θετικά τη νέα αγωνιστική χρονιά.

STIVOS2

Το Evia Kosmos στο Facebook

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

Κύλιση στην Αρχή
Eviakosmos.gr Designed By HarisPap Istodimiourgies.gr