bannerlive

Τελευταία Νέα

Η κολυμβητική ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ κολυμβητική δύναμη σε αγώνες με μεγάλη συμμετοχή και ανταγωνισμό

Σε ένα ακόμα αγώνα συμμετείχε η κολυμβητική ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ στο τέλος της χρονιάς με μεγάλη επιτυχία, δείχνοντας ότι είναι πλέον μία από τις καλύτερες ομάδες της περιφέρειας μας και υπολογίσιμη κολυμβητική δύναμη σε αγώνες με μεγάλη συμμετοχή και ανταγωνισμό.

Συγκεκριμένα, η προαγωνιστική και αγωνιστική ομάδα συμμετείχαν το Σαββατοκύριακο 22-23 Δεκεμβρίου στο ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ που διοργάνωσε ο ΑΚΟΒΒ στην πισίνα της Στρατιωτικής Σχολής Ευελπίδων για τα 190 Χρόνια ΣΣΕ, με τη συμμετοχή 700 αθλητών-τριων από τις ομάδες του κέντρου κυρίως.

Αναλυτικά η προαγωνιστική ομάδα συμμετείχε με 27 αθλητές-τριες και κατέκτησαν 21 μετάλλια συνολικά και θέσεις στην οκτάδα:

Προαγωνιστικής ομάδα

12 ετών

  • ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 1η 100 πρόσθιο, 1η 200 πρόσθιο, 1η 50 πρόσθιο
  • ΤΣΑΚΡΙΓΚΙΝΑ-ΜΟΥΡΑΤ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 2η 200 ύπτιο, 3η 100 ύπτιο ,4η 50 ύπτιο
  • ΣΤΡΑΤΗ ΕΙΡΗΝΗ 7η 200 ΜΑ, 13η 100 ύπτιο, 7η 50 πεταλούδα
  • ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΑΝΑΓ.4ος 200 ύπτιο , 5ος 100 ύπτιο, 5ος 50 πεταλούδα
  • ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2ος 50 πρόσθιο , 8ος 100 ελεύθερο, 10ος 200 ελεύθερο
  • ΣΦΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2ος 200 πρόσθιο. 4ος 50 - 100 πρόσθιο
  • 4Χ50 ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ 2ΟΙ

11 ετών

  • ΠΟΛΥΚΑΡΠΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ 1η 50 – 100 πεταλούδα, 2η 100 ύπτιο
  • ΡΟΔΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 3η 50 ύπτιο, 4η 100 ύπτιο, 4η 200 ύπτιο
  • ΗΛΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 10η 50 ελεύθερο, 11η 100 ελεύθερο, 14η 50 πρόσθιο
  • ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ 10η 100 πρόσθιο, 4η 50 ύπτιο, 7η 50 πρόσθιο
  • ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 5η 100 πρόσθιο, 12η 50 ελεύθερο, 6η 50 πρόσθιο
  • ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 9ος 50 ελεύθερο, 6ος 100 ελεύθερο, 7ος 50 πρόσθιο
  • ΙΩΑΝΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 4ος 200 ΜΑ, 4ος 100 ύπτιο, 5ος 50 πρόσθιο
  • ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 11ος 50 ελεύθερο, 5ος 100 ελεύθερο, 9ος 50 ύπτιο
  • ΛΙΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 16η 100 πρόσθιο, 19η 50 ύπτιο

10 ετών

  • ΛΙΑΣΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2η 200 ελεύθερο , 3η 100 ελεύθερο
  • ΣΤΡΑΤΗ ΙΩΑΝΝΑ 2η 100 πρόσθιο, 2η 50 πρόσθιο
  • ΣΕΠΕΤΗ ΕΛΕΝΗ 2η 50 ελεύθερο, 6η 50 ύπτιο
  • ΣΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2ος 100 πρόσθιο , 5ος 50 πρόσθιο
  • ΧΑΜΑΛΙΔΗ ΑΡΓΥΡΩ 4η 50 ύπτιο, 4η 100 ύπτιο
  • ΚΟΥΛΟΥΡΙΔΗ ΜΑΡΙΑ 1η 100 πρόσθιο. 1η 50 πρόσθιο
  • ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 12ος 50 ελεύθερο, 15ος 50 πρόσθιο
  • ΓΛΩΣΣΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 4ος 50 ελεύθερο , 17ος 100 ελεύθερο

9 ετών

  • ΘΕΟΦΙΛΟΥ ΠΑΡΗΣ 3ος50 ύπτιο, 8ος 50 ελεύθερο
  • ΚΑΡΡΑ ΔΑΝΑΗ 4η 50 ύπτιο, 4η 50 πεταλούδα
  • ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 8η 50 ύπτιο , 13η 50 ελεύθερο
  • ΚΑΤΣΟΥΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 10ος50 πρόσθιο, 18ος 50 ελεύθερο

Η αγωνιστική ομάδα συμμετείχε σε μορφή ΟΠΕΝ και όχι ανά κατηγορίες κολυμπώντας σε δυνατούς χρόνους, επιβεβαιώνοντας τα όρια τους:

Αγωνιστική ομάδα

  • ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
  • ΚΑΛΥΒΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
  • ΓΛΩΣΣΙΩΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
  • ΦΡΟΥΔΑΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
  • ΧΑΜΑΛΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
  • ΔΡΙΧΟΥΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
  • ΚΑΤΣΟΥΝΗ ΕΛΕΝΗ
  • ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
  • ΧΑΜΑΛΙΔΗΣ Γ. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
  • ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ
  • ΜΟΥΤΟΥΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  • ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές-τριες για τις επιδόσεις τους και την προσπάθεια τους.

ΕΥΒΟΙΚΟΣ2

 

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 07 Ιανουαρίου 2019 21:19

Το Evia Kosmos στο Facebook

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

Κύλιση στην Αρχή
Eviakosmos.gr Designed By HarisPap Istodimiourgies.gr